Zmiana pracy, a przeprowadzka

W życiu każdego z nas zdarzają się chwile w których musimy podjąć kluczowe decyzje mające wpływ na całe życie. Niekiedy jesteśmy do tego zmuszeni, a innym razem robimy to z przyjemnością.

I tak na przykład, jeżeli mieszkamy w jakiejś małej mieścinie, i jeśli nie mamy pracy, lub jeżeli wykonujemy zawód, który nie przynosi nam żadnej satysfakcji, to kiedy tylko pojawi się okazja do zmiany etatu warto z niej skorzystać. Jak tak właśnie zrobiłam i w dzisiejszym wpisie chciałabym Wam opowiedzieć moją historię związaną właśnie ze zmianą pracy, a co za tym idzie również ze zmianą mieszkania. Nie było łatwo, ale wszystko zakończyło się pomyślnie.

Wspólnie z mężem żyliśmy w małej wiosce w województwie śląskim. I chociaż oboje mieliśmy pracę, to nie czuliśmy się w niej szczęśliwi. Dlatego też, kiedy tylko pojawiła się szansą na zmianę trybu życia, pracy i mieszkania w Katowicach, to chętnie z niej skorzystaliśmy. Oczywiście na początku nie wszystko poszło zgodnie z planem, ale mniej lub bardziej zabawne doświadczenia tylko umocniły naszą decyzję i pozwoliły upewnić się, że zrobiliśmy krok w dobrą stronę. Jesteście ciekawi jak wyglądało nasze szukanie mieszkania i przeprowadzka? Zapraszam do lektury.

Już na wstępie zaznaczę, że zanim na dobre osiedliśmy w jednym miejscu przerobiliśmy co najmniej kilka kawalerek i pokojów do wynajęcia. Na początku zawsze wszystko wydawało się idealne, ale w rzeczywistości było zupełnie inaczej. Jakie wnioski można z tego wyciągnąć? Przede wszystkim należy dokładnie czytać ogłoszenia dotyczące wynajmu i sprzedaży mieszkań. Poza tym zawsze trzeba na własne oczy zobaczyć wynajmowane lokum, a do tego bezwzględnie trzeba znać swoje prawa i zawsze należy podpisywać umowę najmu. Jeżeli zaś chodzi o przeprowadzkę, to w początkowym etapie mieszkania w Katowicach ze starego domu zabraliśmy tylko ubrania i niezbędne do przeżycia gadżety.

Żyliśmy na walizkach, ale nasz los był niepewny i w razie jakichś trudności wiedzieliśmy, że mamy dokąd wrócić. Kiedy jednak udało nam się znaleźć wymarzone lokum, podjęliśmy decyzję o ostatecznej przeprowadzce i wtedy dopiero się zaczęło… W naszych głowach pojawiały się pytania dotyczące tego jak przewieźć cały dobytek, jak spakować wszystkie rzeczy i czy zrobić to samodzielnie, czy może z pomocą profesjonalnej firmy? Na początku upierałam się, żeby wszystko zorganizować samemu. Lubię mieć takie rzeczy pod kontrolą i zawsze staram się panować nad sytuacją. Niemniej jednak, mój mąż przekonał mnie, że do tego przedsięwzięcia najlepiej będzie zatrudnić firmę, która zna się na rzeczy, i która ma doświadczenie w międzymiastowych przeprowadzkach. Tak więc znalezienie ekipy fachowców oddałam w jego ręce.

Na szczęście w dobie naszych czasów mamy super wynalazek jakim jest internet. Mój mąż wpisał w wyszukiwarkę hasło typ „przeprowadzki katowice” i w wynikach wyszukiwania otrzymał całą listę wyników. Żeby nie było tak łatwo skupił się nie tylko na promocyjnych cenach, ale także na renomie, doświadczeniu i dodatkowych usługach. Dziś z perspektywy czasu wiem, że był to dobry wybór, bo sami nie dalibyśmy rady spakować całego dorobku i przewieźć wszystkich mebli. Naprawdę polecam wszystkim tak zwane kompleksowe przeprowadzki obejmujące zarówno pakowanie, przewożenie jak i rozpakowywanie. My akurat trafiliśmy na firmę, która była bardzo przyjazna dla klientów. Już po pierwszej rozmowie przysłano do nas pracownika, który wstępnie oszacował koszty, oraz opowiedział nam z ilu etapów będzie składało się to przedsięwzięcie.

Co równie ważne, dostarczono nam również niezbędne pudła i podpowiedziano jak segregować rzeczy. Czy wiedzieliście na przykład o tym, że dokumenty, karty kredytowe, klucze, biżuterię i ważne umowy należy pakować oddzielnie? O tego typu rzeczy warto zadbać już na początku przeprowadzki, bo potem w krzątaninie możemy je gdzieś zapodziać. Firma pomagająca nam w przeprowadzce przysłała do nas pracowników, którzy pomogli nam pakować cały dobytek. A tak przy okazji dodam, że zmiana miejsca zamieszkania, to świetny moment na zrobienie porządków wśród swoich rzeczy. Chociaż nie mam natury chomika, który wszystko gromadzi to i tak oddałam oraz wyrzuciłam kilka pudeł z ubraniami, gazetami i przeróżnymi bibelotami. Kiedy wszystko było już spakowane do ciężarówki, firma pojechała do Katowic, a my mieliśmy chwile na pożegnanie się ze starym życiem.

Po przyjeździe na miejsce ekipa pracowała już w pocie czoła. Jakie to szczęście, że zamówiliśmy usługę polegającą na wniesieniu i rozpakowaniu wszystkich rzeczy. Dzięki temu uniknęliśmy nerwów i zaoszczędziliśmy na czasie. Wszystkim tym, którzy właśnie planują zmianę miejsca zamieszkania naprawdę proponuję skorzystać z usług renomowanych firm. Trzeba tylko wynegocjować dobrą cenę, podpisać umowę oraz omówić zakres obowiązków. Nie bez znaczenia będzie także zawarcie umowy ubezpieczenia, dzięki której będziemy mieli pewność, że jeśli nawet wydarzy się coś nieplanowanego, to i tak odzyskamy pieniądze. Mam nadzieję, że Wasze doświadczenia z przeprowadzkami są równie miłe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑