Sprzątanie po przeprowadzce

Hasło przeprowadzka może na pierwszy rzut ucha brzmieć jak jakaś super-ekscytująca ekstra przygoda albo jak dobra zabawa. Często w praktyce okazuje się jednak, że zanim będzie nam dane na dobre zamieszkać w naszym nowym wymarzonym domu lub mieszkaniu, czeka nas jeszcze przeprawa przez najprawdziwsze piekło.

Przeprowadzka to test ludzkiej wytrzymałości przede wszystkim psychicznej. To także wojna z posiadanym przez nas sprzętem i z nami samymi. Nad każdym przedmiotem trzeba się zastanowić – zostawić to czy wyrzucić?

  • Przyda się czy nie przyda się już?
  • Czy będzie nam to jeszcze kiedykolwiek potrzebne? Przewieźć i schować w razie wypadku?
  • Wydać komuś czy wywalić na śmietnik?
  • Jak silny jest nasz sentyment do tej rzeczy?
  • Czy wiążą się z tym jakieś ważne wspomnienia?
  • Czy będzie nam to pasowało do nowego lokum?
  • Czy jest w dobrym stanie technicznym, czy lepiej kupić nowe?
  • Czy nie będzie się gryzło z całą resztą naszej nowej domowej aranżacji?

I tak jest praktycznie z każdą posiadaną przez nas rzeczą, bez względu na jej pierwotne przeznaczenie i charakter. Nowy dom oznacza zupełnie nowe reguły gry, taka jest brutalna prawda.

Przeprowadzka jest chyba najlepszym możliwym bodźcem motywującym nas do tego, żeby wreszcie zrobić dokładny przegląd tego, co posiadamy. Dopóki w sposób dosłowny i naglący nie zmusza nas do tego sytuacja, dopóty traktujemy nasze ciuchy i graty ze zbyt dużą litością, z sentymentu odkładając stare śmieci w miejsce, którego nie powinny już one od dawien dawna w naszym domu zajmować.

Przeprowadzka niejako zmusza nas do tego, abyśmy stan swojego posiadania ograniczyli do absolutnego minimum. Nie mamy w końcu nawet gdzie spakować tych rzeczy, które nie będą nam już dłużej potrzebne, nie wspominając nawet o tym, żeby to jeszcze samodzielnie przenosić, zaś później rozpakowywać, czyścić i ponownie gdzieś ustawiać, na nowo zagracając niepotrzebnie domową przestrzeń.

sprzątanie po przeprowadzce

Przeprowadzka oznacza jeden z największych bałaganów, z jakim w dosłownym wymiarze przyjdzie nam się w życiu spotkać. Gdy już spakujemy cały swój dobytek, to dopiero wtedy okazuje się, ile w mieszkaniu jest tak naprawdę do posprzątania – i to mimo tego, że w domu bądź mieszkaniu przez całe lata sprzątaliśmy na bieżąco. Na wierzch wychodzą wówczas wszystkie dokładnie pozakrywane dotychczas zakamarki. Okazuje się, że trzeba wyczyścić wreszcie także te elementy domu, o których dotychczas w ogóle nie myśleliśmy. I mało tego – trzeba się zająć praktycznie wszystkim naraz i to w rekordowym generalnie tempie.

I jeszcze do tego wszystkiego przecież należy mieć także cały czas na uwadze nasze nowe gniazdko. Pogodzenie tego wszystkiego może się nam wydawać wręcz niewykonalne – każdy z nas ma tylko jedno życie, a doba trwa tylko dwadzieścia cztery godziny i trzeba gdzieś w niej zmieścić też czas na sen, na pracę zawodową bądź na studia. Jak zatem to wszystko ogarnąć? Najlepiej zwrócić się o pomoc do ekipy prawdziwych profesjonalistów, którzy naszym starym mieszkaniem kompleksowo zajmą się dla nas i za nas.

sprzątanie przeprowadzka katowice

Jeżeli zatrudnimy taką firmę sprzątającą, to pozbędziemy się w ten sposób ogromnego ciążącego na naszych barkach balastu. Będziemy mieli także jednocześnie gwarancję, że nasz stary lokal po takim fachowym sprzątaniu będzie w naprawdę nieskazitelnym stanie – co ma ogromne znaczenie na przykład wtedy, jeżeli jako właściciele będziemy chcieli stare mieszkanie następnie sprzedać, a także wtedy, kiedy jesteśmy najemcami i musimy rozliczyć się z mieszkania z właścicielem i definitywnie zależy nam na tym, żeby zdać je w jak najlepszym stanie, ponieważ sporo wyniosła nas kaucja i jesteśmy zdeterminowani do tego, aby ją w całości odzyskać.

Zdecydowanie się na takie właśnie rozwiązanie, choć trochę wyniesie nas finansowo, jest bardzo dobrą inwestycją. Pozwoli nam zaoszczędzić sporo czasu, który z powodzeniem będziemy mogli przeznaczyć na zajęcie się naszym nowym mieszkaniem i doprowadzenie go jak najszybciej do porządku, a to też jest szalenie ważne. Dodatkowo, oszczędzamy też nasze siły witalne i ograniczamy odczuwany przez nas stres do absolutnego minimum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑