Rozpocznij działania do przeprowadzki

{kilka słów wstępu}

Początek najważniejszy

Na początek spakuj wszystkie rzeczy spisane jako te najważniejsze. Możesz je wrzucić do jednego kartonu lub plecaka czy torby. Wszystko zależy ile tego jest i jak dużo miejsca zajmie. Taki karton czy plecak możesz mieć zawsze przy sobie i wygodnie przetransportować np. samochodem.

Co dalej

Następne opróżnij wszystkie szafy, ale po kolei jeśli masz więcej niż jedną. Wyrzucenie wszystkiego na środek może spowodować totalny chaos i problem z jego ogarnięciem. Ubrania spróbuj spakować do torby podróżnej, w ten sposób unikniesz ich osobnego pakowania. Wiele ubrań jednak musisz upchnąć do kartonów. Dobrze, jeśli przed włożeniem do kartonu dodatkowo owiniesz je folią. Zapobiegnie to dodatkowo przed ewentualnym uszkodzeniem lub zalaniem.

Krucha sprawa

Rzeczy kruche i tłukące się takie jak porcelana i naczynia, również kubki i szklanki możesz spakować osobno lub pomieszać z ubraniami. Hint: wrzucając talerze między ubrania unikniesz ich dodatkowego pakowania. W przeciwnym razie musisz je zabezpieczyć, owinąć folią i wrzucić dużo papieru, który zamortyzuje uderzenia. Roztrzaskane szkło to ostatnia rzecz jaką byś chciał sprzątać w nowym mieszkaniu. Lepiej od razu tego uniknąć.

 

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑