Prawo Murphiego

Czy zdarzyło Ci się, że miałeś wrażenie jakby wszystko nie szło po Twojej myśli? Czy przeżyłeś sytuację, w której byłeś pewien sukcesu, a w najważniejszym momencie wszystko się posypało? Być może wtedy właśnie doświadczyłeś Prawa Murphiego.

Definicja Prawa Murphiego brzmi:

Jeśli coś ma się nie udać, to na pewno się nie uda. Jeśli coś ma się udać, to też się nie uda.

Można to zinterpretować w następujący sposób:

Jeśli chcesz się przeprowadzić, to na pewno coś pójdzie nie tak.

Co może mnie spotkać?

Jedną z takich komplikacji może być problem z transportem mebli. Przeważnie większe szafy zabierane są w całości. Często bywa tak, że nie dysponujemy takim dobrodziejstwem jak winda, albo jest ona po prostu za mała. Wtedy trzeba skorzystać tradycyjnej metody i znosić mebel schodami. Co w przypadku kiedy korytarz lub klatka schodowa jest za mała? Mebel należy rozłożyć.

Nikt nie lubi rozkładać i składać mebli ponownie. Wymaga to wiele czasu i pracy. Dodatkowo, często bywa że raz złożone meble nie nadają się do ponownego montażu.

Jakie zatem przyjąć rozwiązanie? Polecamy na początek upewnić się czy mebel przejdzie przez wąskie przejścia oraz czy jego ewentualna rozbiórka ma sens. W razie braku perspektyw warto zastanowić się nad porzuceniem pomysłu przewiezienia tego przedmiotu.

Awaria windy również potrafi przysporzyć wiele nieprzyjemności i zepsuć zaplanowaną przeprowadzkę, zwłaszcza w sytuacji kiedy organizujesz transport na własną rękę i liczysz na to że uda się przetransportować wszystko bez niczyjej pomocy. W takim przypadku w planach zakładasz skorzystanie z windy, która ułatwi zniesienie masy przedmiotów więc umożliwia samodzielne działania.

Co w przypadku jej zepsucia? Podczas planowania, warto założyć taki scenariusz. Dla pewności powodzenia rozpoczętej misji zarezerwuj czas swoich znajomych lub miej pod ręką telefon do odpowiedniej firmy. Zadbaj o to by upewnić się w jakich godzinach pracują i czy będę mogli ci ewentualnie pomóc w razie komplikacji.

Jak uniknąć komplikacji podczas przeprowadzki?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Każda przeprowadzka, niezależnie czy krajowa, międzynarodowa, biura lub domu jest inna. Są to sprawy mocno indywidualne i zależne od wielu czynników, na które nie masz wpływu. Powyższe przykłady powinny Ci mocno zobrazować jak wiele rzeczy może się nie udać. Ale nie oznacza to od razu całkowitej porażki. Pamiętaj, że najlepiej zaplanowana przeprowadzka może nie uchroni, ale przynajmniej zniweluje pewne czynniki które mogą zaszkodzić podczas przeprowadzki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑