Pakowanie towarów podczas przeprowadzki

Ogromna ilość wyprodukowanych w każdym przemyśle artykułów wymaga akcesoryjnego opakowania. Zależnie od tego, jaki jest to wyrób, przygotowuje się różnego rodzaju opakowania, zaś przy ich wytwarzaniu, używa się takich materiałów, jak drewno, karton, styropian, tworzywo sztuczne albo folia. Najpopularniejszym stosowanym jako opakowanie materiałem na świecie jest folia. Z niej wytwarza się powszechnie znane i stosowane torebki strunowe, jakie preferowane są między innymi ze względu na ich prostotę zastosowania. Są one zwykłymi woreczkami wykonanymi z folii LDPE różnorakiej grubości. Z powodu bardzo szerokiej gamy zastosowań, torebki strunowe można napotkać w naprawdę bardzo wielu rozmiarach. U ich góry znajduje się zamknięcie strunowe, jakie pozwala na szybkie i hermetyczne zamknięcie danego przedmiotu. Wiele z nich posiada dodatkowo bonusowy otwór do zawieszenia produktu na wieszaku, co jeszcze bardziej podwyższa stopień ich uniwersalności. Torebki strunowe doczekały się także swojej polepszonej wersji – dysponują one bowiem opcją wsadzenia do nich informacji o towarze w formie papierowej – a to za sprawą dodatkowej kieszonki.

Jak pakować towary do transportu?

Samo opakowanie w formie torebki strunowej to za mało, jeżeli chcemy zabezpieczyć przedmioty w podróży do adresata. W nadawanej przez nas paczce trzeba koniecznie zastosować jakiś rodzaj wypełnienia. Tylko jaki rodzaj wypełnienia? Większość ludzi zapewne odpowie, że najtańszy, ale niekoniecznie będą oni mieli rację. Te osoby zapewne nie wkalkulowały bowiem w sprawę przesyłki kwestii uszkodzenia towaru w transporcie do adresata. Są to przecież dodatkowe koszta. W takim razie na jakie wypełniacze warto zwrócić uwagę, a które lepiej sobie odpuścić? Zacznijmy może od najprostszego rozwiązania, jakim są torebki z powietrzem. Są one supertanie, mają doskonałe właściwości amortyzujące, a do tego można za darmo użyć maszyny do ich produkcji. Kolejne rozwiązanie stanowią wypełniacze do zasypywania typu flopak, chrupki styropianowe – minusy są takie, że jest problem z ich magazynowaniem, bo zajmują dużo miejsca, a poza tym są droższe od torebek z powietrzem. Ostatnia opcja to papierowe wypełnienie, które, chociaż jest ekologicznym rozwiązaniem, to zdecydowanie nie jest najlepszym, ponieważ papier ma to do siebie wilgotnieje, w związku z czym w trakcie transportu amortyzacja spada praktycznie do zera. Na co zatem powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę, dobierając wypełniacz do naszej paczki? Istotne są takie czynniki, jak kształt pakowanego przedmiotu, to czy posiada on wystające elementy, ile pozostaje wolnego miejsca w opakowaniu, czy przedmiot jest długi, czy jest kruchy i jaki jest ciężar przesyłki.

Mającym poważne konsekwencje błędem jest niewłaściwy dobór opakowania i wypełniacza do rozmiaru, kształtu i wagi towaru. Jeżeli wysyłamy przedmiot ciężki, to karton za miękki i zbyt cienki może pękać, a to z kolei wiąże się z uszkodzeniami wysyłanego przez nas towaru. Lepiej więc nie ryzykować i odpowiednio zapakować towar, nie oszczędzając na kartonie i na wypełniaczach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑