Jaką wybrać firmę?

Jak wybrać firmę która będzie odpowiednia dla mnie?

W dzisiejszych czasach biznes przeprowadzek ma się całkiem nieźle. Konkurencja na rynku jest tak duża, że na pewno znajdziesz przewoźnika, który w konkurencyjnej cenie pomoże przewieźć cały twój dorobek. Tutaj prosimy zwróć szczególną uwagę na oferowaną usługę. Z doświadczenia wiemy że nie warto być sknerą czy typowym „cebulakiem”. Więc nie łap pierwszej, najtańszej oferty, a na pewno zyskasz więcej niż stracisz. Dlaczego? Powiemy to wprost – dobra usługa musi kosztować (niekoniecznie dużo). Koszta w większości przypadków są wypadkową kilku czynników, najprostsze z nich to czas, transport i ludzie. I dobrze o tym wiesz, mimo że portfel wieje pustką, to lepiej zapłacić niż szarpać się z wykonawcą złapanego na przysłowiową flaszkę. W końcu ryzykujesz własnym dobytkiem.

Oferta podstawowa

Oferta przeprowadzek może być bardzo szeroka, wiele firm oferuje kompleksowe przeprowadzki, w których zakres wchodzi m.in.:

  • zapewnienie pojemników i kartonów na przedmioty
  • dostarczenie folii zabezpieczającej przed stłuczeniem lub porysowaniem
  • pomoc podczas pakowania
  • transport
  • wniesienie i wstępne umeblowanie w nowym miejscu
  • wszystkie aspekty logistyczne w przypadku dalekich przeprowadzek krajowych lub międzynarodowych

Usługi dodatkowe

Usługi dodatkowe to na przykład przygotowanie specjalnych paździerzowych skrzyń (przeważnie robionych na wymiar) na przedmioty o zwiększonych gabarytach. Do takiej skrzyni wsypywany jest specjalny „styropianowy proszek” – niestety nie znamy fachowej nazwy ale, co najważniejsze, sprawdza się idealnie.

Jeśli chcesz przetransportować podpięty/zabudowany sprzęt RTV AGD lub urządzenia sanitarne tj. kran, umywalka itp. bez uprzedniego demontażu, to taka usługa również jest usługą dodatkową. Należy liczyć się z tym, że zostanie naliczona dodatkowa opłata za czas poświęcony na demontaż. W przeciwnym razie warto zrobić to samemu lub zamówić odpowiedniego fachowca (co również będzie kosztować).

Dobrym przykładem jest ponad 180 litrowe akwarium, które nadal posiadam w swoim pokoju. Nie wyobrażam sobie by tak duża, szklana skrzynia miała być przewożona w ciężarówce z pozostałymi przedmiotami. Szczególnie, że takie szkło lubi pękać i rysować się. A co za frajda posiadać porysowane akwarium.

My z czystym sumieniem możemy polecić usługi Pana Darka Bańki czyli firmy DAR-BET TRANS z Katowic, która z powodzeniem wykonała dla nas już kilka przeprowadzek.

One thought on “Jaką wybrać firmę?

Add yours

  1. Ja nie ryzykowałem i zamówiłem firmę. Przyjechali, ogarnęli i niczym sie nie przejmowałem. Kiedyś pamiętam ile latania było i spraw do ogarnięcia, że nigdy więcej. O wszystkim trzeba pamiętać. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑