Jak wybrać firmę sprzątającą i nie martwić się o bałagan?

Znalezienie firmy sprzątającej w Katowicach to prawdziwe wyzwanie, zwłaszcza dla nieświadomych klientów, którzy dopiero co zdecydowali się na ten krok i postanowili wynająć odpowiednią firmę która zadba o czystość tzw. powierzchni płaskich. Klient jak to klient, nie wie dokładnie (i wcale nie musi) na czym to polega i jak wybrać odpowiednią firmę do współpracy. Dlatego dzisiaj skupię się na tym, na co powinien zwrócić uwagę przeciętny kowalski szukający fachowców.

Jak szukać firmy sprzątającej?

Przyjeło się założenie, że skoro firma istnieje na rynku od lat i w dodatku zajmuje dobre pozycje w wyszukiwarce na frazy typu „sprzątanie katowice” czy „firma sprzątająca„, to znaczy że jest najlepsza i to z jej usług należy skorzystać.

Po 1. firma istniejąca na rynku od lat ma już wyrobiony model biznesowy i stałych klientów. Jest to zarówno wada i zaleta. Wadą niestety jest cena, skoro firma jest popularna, może wybierać w klientach podnosząc ceny swoich usług. Dlatego na jej usługi stać tylko nielicznych. Detaliści i mniejsze firmy muszą szukać dalej.

Po 2. oceniamy tylko to, co widzimy, a nie to, czego nie widzimy. Część firm liczy na krótkotrwały efekt i może się wybić na wysokie pozycje w krótkim czasie, kiedy część klientów akurat szuka ich oferty. Taka firma po kilku tygodniach może pozostać wspomnieniem, ale zdobyci klienci pozostaną. Tak więc pozycja w Google wyznacznikiem też być nie powinna.

Po 3. ważne są polecenia znajomych, ale to też nie takie proste. Jeden klient nie doceni efektów tak jak zrobi to drugi. Zlecenie u jendego klienta będzie inne niż u drugiego, inny będzie również zakres wykonywanych działań. Ciężko wtedy o dokładne porównanie. Liczy się jednak ocena komunikacji z wykonawcą, jego rzetelność i efektywność wykonywanych prac. To ocenia każdy subiektywnie.

firma sprzątająca katowice
Sprzatanie nie musi być trudne, wystarczy wynająć firmę sprzątającą w Katowicach

Jaki wybrać sposób rozliczeń?

Cenniki pełne są kwot za różnego rodzaju usługi. Sprzątanie podług, mycie okien – również tych na wysokościach (co wiąże się z dodatkowymi kosztami wynajęcia dodatkowego sprzętu) jest rozliczane niezależnie. Niektórzy więc rozliczają się za rodzaj wykonanej pracy. Inni znów liczą metraż pomieszczeń, metraż okien, czyli innymi słowy płacimy za wielkość powierzchni czyszczonej. Nie ma tutaj idealnego modelu rozliczeniowego, każdy musi wybrać ten który sprawdzi się u niego najlepiej.

Dobór środków czyszczących

Dobór urządzeń i chemii sprzątającej należy głównie do wykonawcy. Dobrze mieć jednak wgląd w to, z jakiś środków czyszczących nasz podwykonawca korzysta. Często bywa tak, żeby wygrać przetarg lub zdobyć dane zlecenie, firmy stosują zaniżone stawki. Szukają więc oszczędności, nie tylko zatrudniając pracowników z grupą inwalidzką (sic!), ale również kupując środki czystości gorszej jakości albo wcale ich nie stosując (sic!). Nie muszę chyba mówić, że takich firm powinniśmy unikać jak ognia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑